Sot Vrojtues Plazhi nga Lezha dhe Shkodra dhuruan gjak nga trupi i tyre, si nje akt human per shpetimin e jetes. Edhe kur nuk jane ne detyre, Vrojtuesit e Plazhit japin ndihmen e tyre per personat ne nevoje dhe percjellin nje mesazh sensibilizues per kedo.  #dhurogjakshpëtojetë 🏊🏼‍♂️🇦🇱#albanianlifesaving#federation#albanian_lifeguard_federation#vrojtuesiteplazhit#salvamentoalbania#lifesaving#lifeguard#assotiation#baywatchalbania#coastguard#albaniancoast#lifeguardalbania#organization#watersports#drowning#lifesavingcompetition#sport#sportalbania#beautifuldestinations#beautifulalbania#beach#albania#safety#sportswear#firstresponders#firstaid @ Velipoja Grand Europa Resort

Vrojtuesit e Plazhit ne detyre gjate Kala Festival ne Dhermi, edhe kete vit. Mijera turiste ne plazhe te sigurta me Vrojtues Plazhi 🏊🏼‍♂️🇦🇱#albanianlifesaving#federation#albanian_lifeguard_federation#vrojtuesiteplazhit#salvamentoalbania#lifesaving#lifeguard#assotiation#baywatchalbania#coastguard#albaniancoast#lifeguardalbania#organization#watersports#drowning#lifesavingcompetition#sport#sportalbania#beautifuldestinations#beautifulalbania#beach#albania#safety#sportswear#firstresponders#firstaid

Medini është 24 vjeç dhe jeton në qytetin e Shkodrës. Jeton me familjen e tij dhe ka kryer shkollën e mesme profesionale për Arte. I papunë, Medini dëgjoi për trajnimin për Vrojtues Plazhi në qytetin e Shkodrës nga një mik i tij dhe vendosi të bëhej pjesë e tij për një kualifikim më të mirë, […]

Sot Vrojtues Plazhi nga Lezha dhe Shkodra dhuruan gjak nga trupi i tyre, si nje akt human per shpetimin e jetes. Edhe kur nuk jane ne detyre, Vrojtuesit e Plazhit japin ndihmen e tyre per personat ne nevoje dhe percjellin nje mesazh sensibilizues per kedo. #dhurogjakshpëtojetë 

Sot Vrojtuesi i Plazhit, Red Mazreku eshte “Heroi i Dites” 💪🏽🏊🏼‍♂️ Redi ka qene vigjilent dhe i ka ardhur menjehere ne ndihme nje vogelushi, teksa gjendej ne rrezik per jeten ne pishine. Djali i vogel eshte fundosur 2 here ne pamundesi per te notuar. Vrojtuesi i Plazhit eshte nje domosdoshmeri ne det dhe ne pishine. Pa nje Vrojtues Plazhi, […]

Klaudio Bregu, Vrojtues Plazhi ne plazhin e Velipojes ka shpetuar para pak minutash nje pushuese 40 vjecare nga Gjakova, e cila ka humbur ndjenjat ne det. Klaudio ka arritur ta nxjerre nga uji dhe ta transportoje ne breg, ku i ka dhene ndihmen e pare mjekesore, rianimim kardiopulmonar derisa pushuesja ka rifituar vetedijen. Fatmiresisht, tashme […]

Se bashku me Kryetarin e Bashkise Tirane Erion Veliaj pas perfundimit te suksesshem te Tirana triathlon ne Liqenin e Farkes.

Prezantimi i punes dhe rezultateve te arritura ne 2018 ne Komisionin vjetor te Federates Boterore te Shpetimit ne Uje.

International DLRG Cup 2018 Rostock Germany Federata Shqiptare e Vrojtuesve te Plazhit ! Per here te pare Shqiperia eshte pjesemarrese ne nje kompeticion Nderkombetar, te Shpetimit Ne Uje, organizuar nga ILS ( Federata Boterore e Shpetimit ne Uje )

U mbyll me sukses 😊 #kalafestival 🎵🎶🎼 ku nuk munguan #Vrojtuesit_e_Plazhit ne kete jave feste te mrekullueshme ne Dhermi. #Per_plazhe_te_sigurta #Zgjidh_Shqiperine #Festivali_1_javor_i_muzikes_nderkombetare_ne_🇦🇱 #BEHU_DHE_TI_VROJTUES_PLAZHI +355 69 8 700 700 🏊‍♂️🏊‍♀️🏖🏝⚓☀️🌊