Sot rreth ores 12:30 ne plazhin e Vlores, vrojtuesi i plazhit Andrea Canodemaj shpetoi nga mbytja nje pushues nga Kosova, rreth 40 vjec.
Ai ishte ne gjendje kritike per jeten kur eshte pikasur nga Andrea, i cili e ka rikuperuar menjehere ne momentin qe po mbytej ne det dhe kishte pire uje.
Kosovari eshte nxjerre ne breg dhe menjehere i eshte dhene ndihma e pare dhe eshte njoftuar ambulanca qe mberriti ne vend ne jo me shume se 3 minuta.
Ne u interesuam me pas dhe na thane se gjendja e pushuesit nga Kosova eshte e mire.