Mediat Italiane flasin per heroizmin e djalit nga Shijaku, i cili bashke me kolegun e tij Vrojtues Plazhi, diten e djeshme shpetuan jeten e nje familje.
Dy prinder u futen ne det per te shpetuar djalin e tyre qe ishte ne rrezik, por dallget i perplasen ne shkemb duke i shkaktuar plage ne duar dhe kembe.
Prezenca e Vrojtueseve te Plazhit shmangu tragjedine. Edhe ne kete rast pushuesit e shumte i priten me duartrokitje dy djemte heronj kur arriten ne breg.

Postimin e plote mund ta lexoni ne : Kliko ketu